6 nejúčinnějších způsobů jak se můžete naučit němčinu pro začátečníky (a proč jsou tak populární)

německý slovník a němčina gramatika

I když je němčina považována za těžký a hrubý jazyk, pro začátečníky by tomu tak být nemělo. Německy se můžete naučit různými způsoby. V pokračování vám představíme několik nejsnazších a nejrychlejších způsobů, jak se naučit němčinu pro začátečníky, které se budou hodit všem, kdo mají za cíl se tento jazyk naučit.

německý slovník a němčina gramatika

Jakou metodu si pro začátek vybrat?

Největší chybu, kterou můžete udělat, je ve výběru metody. Při výběru metody musíte věnovat pozornost následujícím faktorům:

 • Čas
 • Peníze
 • Styl učení.

Čas představuje zásadní faktor. Většina začátečníků se chce naučit německy co nejrychleji je to možné. Někteří z nich nemají moc volného času a denně se mohou učit maximálně několik minut.

Kromě času musíte vzít v úvahu i váš rozpočet, tedy finance. Existují metody, které jsou zcela zdarma a také takové, které vás budou stát několik set až tisíc korun měsíčně. Které z nich jsou účinné vám vysvětlíme v pokračování.

Ale předtím musíte věnovat pozornost ještě jednomu velmi důležitému faktoru, a to je styl učení. Vašemu stylu učení nebude vyhovovat každá metoda. Styly jsou různé a někomu více vyhovuje učení ve skupině. Jiní pak preferují individuální výuku.

Momentálně jsou nejpopulárnější a jednoznačně nejúčinnější metody učení německého jazyka pro začátečníky tyto:

 • Audio a video kurzy
 • Média
 • Aplikace na učení cizích jazyků
 • Kurzy/školy německého jazyka
 • Online kurzy němčiny
 • Lernelingu metoda.
němčina pro začátečníky

Němčina pro začátečníky: které metody jsou nejúčinnější a které nejlevnější?

Základy němčiny se můžete naučit na vašem počítači. Stačí vám k tomu CD, na kterém se nachází speciálně vytvořené lekce. I když jde o velmi zastaralou metodu, umožňuje vám zvládnout základy němčinu pro začátečníky v pohodlí vašeho domova. Velkým nedostatkem této metody je ale fakt, že nedostanete žádný certifikát, jak tomu bývá na kurzech.

Media představují ještě jeden způsob, jak můžete snadno a rychle zvládnout němčinu pro začátečníky. Tohle je velmi populární metoda, a to z více důvodů. Především je tento způsob učení velmi zajímavý. Můžete tak zábavu velmi snadno přetvořit na učení. Tímto způsobem přijdete také do styku s mluvou, kterou používají rodilí mluvčí, a tak si zlepšíte přízvuk a bude pro vás snazší rodilým mluvčím v reálu porozumět. Takže pokud hledáte zajímavý a zábavný způsob učení základů němčiny, sledování německých médií je jednou z nejpopulárnějších voleb.

Méně spolehlivou, ale o mnoho zajímavější alternativu kurzů představují populární aplikace pro učení němčinu pro začátečníky. Umožňují vám se učit německy v jakémkoliv okamžiku a kdekoliv se nacházíte. Některé z nich dokonce i umí kontrolovat vaši výslovnost. Krom toho, že je učení snadné, může vám také přinést spoustu zábavy. Aplikace jsou většinou zdarma. Ty trochu lépe vyvinuté jsou přístupné za výhodné ceny. Ale jednotlivé aplikace většinou vyžadují znalost alespoň ještě jednoho cizího jazyka, nejčastěji jde o angličtinu. A ještě jednou nevýhodou učení pomocí této metody je fakt, že nezískáte žádný certifikát.

němčina pro začátečníky a samouky

Kurzy, přesněji jazykové školy německého jazyka jsou velmi populární formou vzdělávání pro všechny věkové kategorie. Existuje mnoho důvodů pro a proti využití kurzů německého jazyka. Jejich největší a nejdůležitější proti jsou právě finance. Přestože stojí dost peněz, využívá je velké množství zájemců, protože prostě neví o žádných dalších možnostech. Krom toho je v dnešní době velmi těžké najít kurz, který dokážete vměstnat do svého rozpočtu a také každodenních povinností.

Kvůli tomu se jednotlivé jazykové školy snaží držet krok s nejnovějšími trendy a požadavky zájemců, a tak jich mnoho nabízí kurzy, které vám pomohou naučit se německy online. Tyto jazykové kurzy můžete dělat z domova prostřednictvím Skype nebo jiných platforem. Kurzy mohou trvat i několik měsíců v závislosti na úrovni němčiny, které chcete docílit. Základní úroveň, tedy němčinu pro začátečníky, můžete zvládnout velmi rychle. Po jednotlivých přednáškách následuje online test, který je podmínkou pro získání certifikátu.

Aby vám studium němčiny nezpůsobovalo bolest hlavy, vyvinul Franz Reimann světově známou metodu Lernelingu, která vám umožňuje zvládnout němčinu snadno a rychle za pouhých 14 dnů. Stejně jako u studia němčiny pomocí audio a video kurzů se i tato metoda skládá ze speciálně vytvořených lekcí pro studium německého jazyka. Lekce se skládají ze zobrazování nových slovíček a příkladů, kdy se tato slovíčka používají. Tato metoda je výjimečná v tom, že zvyšuje vaši motivaci, stimuluje mozek a urychluje zvládnutí základů německého jazyka. Metoda je natolik snadná, že je vhodná i pro děti, stejně jako pro všechny další osoby, které ještě nepřišly s němčinou do kontaktu.

Uvedené metody jsou seřazeny dle své účinnosti. Poslední metoda přináší nejlepší výsledky v nejkratším čase a za nejvýhodnější cenu.

Důvody, proč se naučíte němčinu pro začátečníky nejrychleji a nejsnáze pomocí těchto metod.

Především vám tyto metody pomohou porozumět všemu, co se učíte. Díky nim je osvojování nových znalostí mnohem snadnější. Také vám pomohou aplikovat to, co se naučíte.

Zbaví vás psychologické bariéry, která vám brání vyjít ven a mluvit s cizinci bez strachu, že uděláte chybu a že se vám vysmějí.

Studium je díky nim snadné. Speciální program, který tvoří základ všem těmto metodám vám umožní se velmi rychle naučit i ta nejkomplikovanější pravidla němčiny.

Pomohou vám zapojit němčinu do každodenního života a odkrýt schopnosti, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Tímto způsobem obohatí váš život.

jak se naučit německy

Je možné zvládnout němčinu pro začátečníky v krátkém časovém období?

Odpověď je jasná: ano, je to možné. S adekvátní metodou a následujícími radami toho můžete dosáhnout.

Za prvé se přesvědčte, že opravdu chcete zvládnout základy němčiny. Čeká vás mnoho úsilí a práce, ale pokud budete dostatečně vytrvalí, naučíte se německy snadno a rychle.

Za druhé přijměte své chyby. Nenechte se chybami svázat. Musíte přijmout, že všichni dělají chybu a chyby tvoří součást procesu učení. Proto neváhejte, procvičujte, dělejte chyby.

Při učení základů němčiny je nejdůležitější stanovit si reálné cíle. Nezadávejte si vysoké cíle jen proto, abyste brali studium co nejvážněji. To je největší chyba, jakou můžete udělat. Pokud totiž daného cíle nedosáhnete, může to vyvolat pravý opak toho, co chcete. Mějte míru, postupujte krok za krokem. Nechť je vám každá lekce cílem sama o sobě.

Začátečníci dělají největší chybu v tom, že věnují příliš času jednomu segmentu jazyka a zanedbávají ostatní. Například při studiu německé gramatiky začátečníci zanedbávají učení nových slovíček a rozšiřování slovní zásoby. Pokud chcete být při studiu základů němčiny úspěšní a zvládnout ji snadno a rychle, musíte udržovat rovnováhu mezi studiem gramatiky a nových slovíček, které se můžete naučit spolu s gramatikou.

Je také velmi důležité, abyste se obklopili jazykem, který se učíte. A co tím myslíme? Poslouchejte německou hudbu, nebo radio v němčině. Čtěte knihy nebo časopisy, dívejte se na filmy nebo videa na Youtube. Možností je mnoho a všechny představují skvělý způsob, jak se obklopit německým jazykem a snáze tak osvojit nové znalosti.

Další důležitou věcí je cvičení. Jazyk se studuje, ale také se cvičí. Snažte se pravidelně opakovat to, co jste se naučili. Nemusíte neustále cvičit a opakovat s knihou. Jazyk můžete cvičit různými způsoby. Nejlépe mluvením. Proto vyjděte na ulici a mluvte s turisty. Odcestujte do Německa nebo do ostatních německy mluvících zemí a navažte nezávaznou konverzaci s místními obyvateli. Jen tak se vám podaří zvládnout němčinu pro začátečníky zajímavým způsobem a bez problémů.

procvičování základy němčiny

Přednosti studia německého jazyka

Existuje mnoho způsobů proč byste se měli začít učit německy nebo jakýkoliv jiný cizí jazyk. Toto je 6 klíčových důvodů pro studium nového jazyka:

 • Cvičíte svůj mozek
 • Objevíte nové pracovní možnosti
 • Poznáte novou kulturu
 • Budete si užívat umění zcela novým způsobem
 • Získáte nová přátelství
 • Budete zajímavější pro okolí.

Pokud jste se doposud nerozhodli naučit se nějaký cizí jazyk, tyto důvody vám definitivně pomohou se nad tím znovu zamyslet.

Také vám dají další motivaci ke studiu němčiny. A s uvedenými radami a adekvátní metodou by pro vás studium německého jazyka nemělo představovat žádný větší problém.

Nezapomeňte, metody jsou seřazeny dle účinnosti a nejvýhodnějších cen. Nejlepší metoda je představena na konci, abyste pochopili, jaký přínos pro vás představuje. Výběr je na vás. Dobře si promyslete, zda si vyberete metodu, která vám přinese rychlé výsledky za nejnižší cenu, nebo budete roky navštěvovat drahé kurzy německého jazyka.

Vyzkoušejte nejúčinnější a nejrychlejší metodu učení základů německého jazyka a zvládněte tento jazyk bez problémů!